RUSYA
Giriş Tarihi : 23-05-2020 14:44   Güncelleme : 28-05-2020 08:55

Hastanelerdeki Ağır Hasta Sayısı Azaldı

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, Moskova’daki hastanelerde koronavirüsten dolayı yatan ağır hasta sayısının gittikçe azaldığını söyledi.

Hastanelerdeki Ağır Hasta Sayısı Azaldı

Rossia 24 televizyon kanalına açıklamalar yapan Sobyanin, “Hastanelerimize ağır hasta daha az ve daha az sayıda gelmeye başladı, bu çok önemli. Ayrıca, taburcu edilen hasta sayısı, hastaneye gelenlerin nerdeyse iki katı.” dedi.

Moskova’da kısıtlamaların kaldırılmasının ilk etabı ile alakalı konuşan Sobyanin başkentte en kötü senaryolardan kaçınıldığını belirterek,”Tespit edilen enfeksiyon vakalarının sayısı azalmaya başladı. Hastaneye girişşlerden daha fazla taburcu edilenler var. Bu şartlarda ekonominin kademeli olarak “açılmasına” ve kentsel örgütlerin çalışmalarının yeniden başlamasına devam edebileceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı bu konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada “Ulaşım erişimi olan nüfusu yüksek bölgeler de yalnızca 88 merkez faaliyet gösterecek. Moskovalılar merkezlerde 150 farklı hizmet alabilecekler (yalnızca elektronik olarak verilemeyen hizmet)” diye konuştu.

Sobyanin, 25 Mayıs’tan itibaren çok fonksiyonlu merkezlerin çalışmalarına izin verdi. Sobyanin tarafından yapılan yazılı açıklamada merkezlerin normal rejimde çalışmayacağı belirtildi.